AR.Drone 2.0 – futuristická kvadrokoptéra

AR.Drone 2.0 – futuristická kvadrokoptéra

AR.Drone 2.0 je druh helikoptéry, která je díky svým čtyřem vrtulím označována jako kvadrokoptéra. Drone je ovládán bezdrátově pomocí wifi, takže stejně jako u první generace této kvadrokoptéry, musíte mít smartphone či tablet s operačním systémem iOS nebo Android (bohužel Symbian OS již není podporován a na ostatní platformy není zatím aplikace pro ovládání oficiálně dostupná).

Konstrukce a specifikace

Tělo AR.Drone je vyrobeno z EPP (extrudovaný polypropylen), který na první pohled připomíná polystyren, ale má úplně jiné vlastnosti. Je pevnější a tím pádem i odolnější a poměrně lehce opravitelný. Pro jeho dobré vlastnosti jej používají letečtí modeláři, proto se není čemu divit, že na něj vsadil také Parrot. Pokud se na krytu objeví prasklina, lze ji poměrně snadno slepit vteřinovým lepidlem. Do těla je zapuštěný nosný kříž, který je zpevněný karbonem. Na krajích jsou umístěny motorky a vrtule.

specifications_01

specifications_02

Ovládání

Aplikace má několik nabídek, nejdůležitější zůstává „Piloting“ pro létání s Dronem. Pokud jste správně připojení ke svému Dronovi, stačí stisknout možnost „Take Off“ ve spodní části displeje a létání může začít. K ovládání je připravena dvojice joysticků přímo na dotykovém displeji.

V případě, že už máte létání dost nebo máte problémy s blížící se překážkou, stisknete tlačítko „Landing“ a Drone ihned přistane. Pro létání je možné nastavit řadu možností, například maximální povolenou výšku, rychlost letu, rychlost otáčení a další.

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat