TeamViewer – vzdálená správa počítače

TeamViewer – vzdálená správa počítače

Díky aplikaci TeamViewer se lze snadno vzdáleně připojit k počítači doma nebo v práci a tak ušetřit si tak čas místo dlouhého cestování nebo vysvětlování postupných kroků.

Aplikace TeamViewer patří do skupiny nástrojů pro vzdálenou správu systému a umožňuje připojit se na jiný počítač, jak v místní síti, tak i v internetu, a ovládat ho na dálku (postačí, když je spuštěná klientská aplikace). Kromě vzdáleného ovládání počítače dokáže také zajistit přenos souborů pomocí integrovaného správce.

Spuštění

Velikou výhodou programu je možnost jej spustit klidně rovnou bez instalace (což přináší hlavní výhodu těm, kteří chtějí program spouštět pod běžným User účtem. Nicméně instalovaná verze nese s sebou ty výhody jako nastavení osobního hesla nebo bezobslužného přístupu.

Připojení a přenos souborů

Na vzdáleném počítači musí běžet buď kompletní instalace programu, nebo alespoň klient, fungující bez instalace. Po jeho spuštění vám váš protějšek sdělí jeho osobní ID, které vepíšete do pole ID. Klepněte na tlačítko Připojit k partnerovi a počkejte na navázání spojení. Pokud se spojení úspěšně naváže, budete požádání o vložení hesla ke vzdálenému počítači. Poté již máte kompletní přístup k počítači na druhé straně a můžete se pustit do práce.

Program v sobě obsahuje jednoduchý souborový manažer, který je nápomocen při přenosu souborů. Aby se zabránilo zbytečnému zahlcení linky, jsou odesílané data automaticky komprimovány.

Funkce

Po připojení můžete počítač ovládat pomocí lišty, která je rozdělená do určitých kategorii – první Akce umožňuje například uzamknout počítač, vzdáleně restartovat nebo aktivovat volbu Ctrl+Alt+Del po případné další akce. Další je tlačítko Zobrazit, které pod sebou ukrývá úpravu rozlišení, kvalitu, hloubku barev atd. Zvuk nebo video zase obsahuje nastavení a spuštění jednoduchého chatu, video hovoru či konferenčního hovoru. V poslední kategorii zvané Doplňky můžeme spustit zaznamenávání nebo snímání obrazovky.

TeamViewer

Program je možné spustit na všech známých platformách počínaje Windows, Linux, Mac, Windows Phone, Android nebo iOS.

Program ke stažení zde –  pro nekomerční použití zdarma

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat