Microsoft odhalil druhou generaci Surface včetně spousty příslušenství

Microsoft představil 2. generací Surface Pro 2/Surface 2. Je lehčí, tenčí a rovněž o dost výkonnější. Dále Microsoft překvapil doplňky. Mezi volitelné příslušenství patří například panel pro mixování hudby.

Surface Pro 2: zejména pro profesionály

Na druhé generaci Surface se pracovalo osmnáct měsíců. Jestliže jsme loni byli svědky rozpačitého rozjedu, tentokrát nám společnost sebevědomě naservírovala o dost víc různých kusů příslušenství. Mimochodem, je dobré si všimnout toho, že Microsoft sám o Surface nemluví jako o noteboocích či osobních počítačích. Ačkoli k těmto zařízením snadno připojíte klávesnici, sami autoři je považují za tablety.

Jako první se ale na pódiu zjevil Surface Pro 2. Tablet již na zadní části nezdobí logo Windows. Jinak byste ho od první řady na pohled nerozeznali. Rozlišení full HD mu zůstalo, k tomu inženýři o 46 % zpřesnili podání barev. Vedle obrazu Surface 2 přináší i lepší zvuk.

Kvantum výkonu navíc

Když pomineme kvalitnější reproduktory, nová řada Surface je vybavena technologiemi od Dolby. Podle Microsoftu je nový Surface Pro rychlejší než 95 % současných notebooků.

Nelze se divit, když je vybaven výkonným hardwarem, který v obyčejném laptopu za patnáct tisíc bude hledat těžko. Grafický výkon se zvedl o 50 %, celkový pak o 20 %. Poděkovat můžeme především novému procesoru od Intelu a architektuře Haswell. Ve srovnání s prvním Surface Pro máme k dispozici také více operační paměti – a to až 8 GB. Stojánek nově podporuje dvě polohy a bylo vylepšeno použití i v horizontální poloze.

Delší výdrž díky příslušenství

Každý rád uslyší, že se především díky procesoru výrazně zlepšila výdrž při běhu na akumulátor. Jedná se o 75 % zlepšení!  Jak se ale zdá, enormní hodnoty dosáhnete až s novým typem příslušenství jako Power Cover, takže oproti prvnímu Surface Pro dostanete 2,5× lepší výdrže. K tomu budete mít hardwarovou klávesnici. Samozřejmě podsvícenou, která podporuje všechny modely vyjma Surface RT.

Bez přídavného akumulátoru by měl tablet vydržet zhruba osm hodin. Protože nový Surface Pro míří do sféry profesionálního využití, musel k němu Microsoft vyrobit další kus žádaného příslušenství. Kromě základny nabídne tyto konektory: 3× USB 2.0, 1× USB 3.0, Mini DisplayPort, Ethernet a vstupy a výstupy pro zvuk.

Maximální rozlišení připojené obrazovky smí být 3840 × 2160 bodů. Nahradí Surface Pro 2 plnohodnotný desktop?

Mixování hudby jak se vám zlíbí

Klávesnice budou jedním z mnoha druhů příslušenství. Zřejmě se dočkáme různých typů připojitelných obalů. Microsoft představil obal, který se bude zamlouvat hudebním fanouškům. Prostřednictvím ovládacího panelu lze mixovat hudbu v reálném čase, přidávat nástroje a zvuky atp. Místo klávesnice k Surface připojíte specializovaný panel. Toť jedno z hlavních sdělení.

Konkrétně zmíněný hudební panel není pouhým konceptem, ale normálně půjde do prodeje v říjnu a bude kompatibilní s produkty Surface 2, Surface Pro a Surface 2 Pro. Oč kráčí, vám vůbec nejlépe přiblíží video níže. Krom jiného se dozvíte, proč dotekový panel (hledejte v tom narážku na iPad) není pro ovládání nástroje na zpracování hudby ideální. Neotřelý kus příslušenství si vysloužil vlastní webovou presentaci na www.surfaceremixproject.com. Určitě tam zavítejte.

Surface 2: mnoho vylepšení

Surface 2 vypadá podobně jako zařízení první generace, oproti němu je však o fous tenčí, lehčí, ve stříbrné variantě a také si výrazně výkonově polepšil. Procesor od ARM v podání Nvidie byl nahrazen novější řadou Tegra 4. Díky tomu bude zařízení až čtyřikrát rychlejší.

Došlo i k vylepšení obrazovky – Surface s Windows RT má nyní full HD. Došlo i k nárůstu výdrže – nově vydrží zhruba o 25 % delší dobu při běhu na akumulátor. Když budete přehrávat video, dostanete se na nějakých deset hodin, což zní slušně. Při normální práci se vyšvihnete třeba až na dvanáct hodin.

K přenosům dat využijete port USB 3.0. Jako vždy Microsoft k tabletu přihodí Office RT, tentokrát avšak včetně Outlooku. Přední kamera s rozlišením 3,5 Mpx se bude hodit například pro volání skrze Skype.

Surface 2 Surface Pro 2
Velikost 10,6“ 10,6“
Rozlišení obrazovky 1080p 1080p
Multitouch 5 doteků 10 doteků
Procesor Tegra 4, 1,7 GHz, 4 jádra Core i5-4200U. 1,6 GHz, 2,6 GHz s TB
Úložiště 32 GB, 64 GB 64 GB, 128GB, 256 GB, 512 GB
Operační paměť 4 GB 4 GB – 8 GB
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 802.11 a/b/g/n
Bluetooth 4.0 LE 4.0 LE
Porty microSD, USB 3.0, HD video výstup microSD, USB 3.0, mini DisplayPort
Výdrž při běžné práci 12 hodin 42 Wh (jiný údaj není k dispozici)
Výdrž při přehrávání videa 10 hodin 7 hodin
Kamery 3,5 Mpx vepředu, 5 Mpx vzadu, záznam videa v rozlišení 1080p s rozlišením 720p zepředu i zezadu
Senzory světelný, akcelerometr, gyroskop, magnetometr světelný, akcelerometr, gyroskop, magnetometr
Zdroj 24 W 48 W, 5 W pro nabíjení skrze USB
Operační systém Windows RT 8.1 Windows 8.1 Pro

Dostupnost druhé generace

Obě tabletové novinky si mohou lidé na vybraných trzích předobjednat od 24. září za cenu, která začíná na 449 dolarech v případě Surface 2. Vybírat si budou ze dvou verzí, přičemž první má 32GB úložiště a druhá 64GB.

Pak tu máme Surface Pro 2, jenž s cenou začíná na 899 dolarech a bude k dispozici v 64GB a 128GB variantě se 4 GB operační paměti. To není všechno. Existovat bude rovněž verze s 8 GB operační paměti, kterou doplní buď 256 GB, anebo 512 GB velké interní úložiště. Můžete si být jistí, že za masivní hodnoty si náležitě připlatíte. Pokud má někdo malý zájem, případně hluboko do kapsy, může sáhnout po původním Surface RT. Ten bude nadále prodáván za 349 dolarů.

Nejblíže můžete Surface druhé generace zakoupit v sousedním Německu. V Česku a na Slovensku nebude v první vlně nabízen. Což je možná škoda, protože jedním z příslušenství je i tato futuristická myš Arc Touch Mouse Surface Edition.

200 GB ve SkyDrive jako bonus

K objednávce nového tabletu zákazníci mohou očekávat rovněž 200 GB prostoru ve SkyDrive na dva roky plus Microsoft vám ještě navrch přidá 60 minut měsíčně k provolání skrze Skype a ročním předplatným (zdarma Skype WiFi hotspoty po světě i mezinárodní volání).

 

Celé představení je možné vidět na videu na stránkách Microsoftu.

zdroj: cnews

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat