Představujeme novinky v Microsoft Office 2013

Představujeme novinky v Microsoft Office 2013

Kdo z vás by neznal Microsoft Office. Již dlouhá léta patří k absolutní špičce mezi kancelářskými balíky. Microsoft představil nejnovější verzi 2013 a my si nyní rozebere jaké novinky v nejpoužívanějších částech jako Word, Excel a PowerPoint nám přináší.

První, čeho si při otevření Microsoft Office všimnete, je čistý a nový vzhled. Funkce, které znáte a používáte, ale nikam nezmizely – a navíc k nim přibyly nové, které ohromně šetří čas. Nový Office taky funguje s chytrými telefony, tablety a díky cloudu i na počítačích, které nemají Office nainstalovaný. Takže teď se ke svým důležitým dokumentům dostanete, ať už budete kdekoliv a s jakýmkoliv zařízením.

Nyní již ale přejděme k samotným aplikacím:

Word 2013

 
S dokumenty teď můžete provádět spoustu nových věcí: vkládat online videa, otevírat PDFka a upravovat jejich obsah a zarovnávat obrázky a diagramy s minimálním úsilím. Nový režim čtení je čistý a bez rušivých prvků – skvěle navíc funguje i v telefonech a tabletech. Zlepšila se i týmová spolupráce s přímým připojením k vašim online prostorům a s modernějšími funkcemi kontroly, jako je třeba zobrazení jednoduchých revizí a komentáře.

Lepší čtení

Nechte se pohltit wordovými dokumenty přímo na obrazovce díky novému přehlednému a pohodlnému zobrazení pro čtení.

Nový Režim čtení

Ponořte se do čtení v novém zobrazení, ve kterém se dokumenty zobrazují jako snadno čitelné sloupce na obrazovce.

Režim čtení

Nástroje pro úpravy jsou kvůli minimalizaci rušivých prvků úplně odebrané, ale pořád máte přístup k nástrojům, které jsou praktické pro čtení. Třeba Definovat, Přeložit a Hledat na webu.

Přiblížení objektu

Dvojitým klepnutím prstem nebo dvojitým kliknutím myší přiblížíte tabulky, grafy a obrázky v dokumentu tak, že vyplní celou obrazovku. Zaměřte se na požadované informace, přečtěte si je a potom dalším klepnutím nebo kliknutím mimo objekt přiblížení zrušte a pokračujte ve čtení.

Pokračování ve čtení

Otevřete znovu dokument a pokračujte ve čtení z místa, kde jste skončili. Word si pamatuje, kde jste byli – i když znovu otevřete online dokument z jiného počítače.

Záložka Vítejte zpátky

Online video

Vkládejte online videa, která můžete sledovat přímo ve Wordu, aniž byste museli opustit dokument, takže se můžete bez vyrušování soustředit na obsah.

Online video v dokumentu Wordu

Rozbalení a sbalení

Části dokumentu můžete sbalovat a rozbalovat jednoduchým klepnutím nebo kliknutím. Vložte do nadpisů shrnutí a nechte čtenáře, aby v případě potřeby otevřeli daný oddíl a přečetli si podrobnosti.

Rozbalení části dokumentu

Spolupráce

Spolupracujte s ostatními pomocí modernizovaných nástrojů pro spolupráci.

Ukládání a sdílení souborů v cloudu

Cloud je virtuální úložiště souborů, ke kterému máte přístup, kdykoliv jste online. Teď tak můžete jednoduše sdílet dokument pomocí SharePointu nebo SkyDrivu. Tady máte přístup k wordovým dokumentům, excelovým tabulkám a jiným souborům Office a všechny můžete samozřejmě sdílet. Můžete dokonce spolupracovat s kolegy na jednom souboru ve stejnou dobu.

Jednoduché zobrazení revizí

Díky novému zobrazení jednoduchých revizí máte před sebou jasný, přehledný dokument. Pořád ale můžete vidět indikátory, kde byly provedeny revize.

Jednoduché zobrazení revizí

Odpovědi na komentáře a jejich označování jako hotové

Komentáře teď mají tlačítko pro odpověď. Můžete diskutovat a snadno sledovat komentáře hned vedle odpovídajícího textu. Když je komentář vyřešený a nevyžaduje další pozornost, můžete ho označit jako hotový. Bude zobrazený šedivou barvou, aby vám nepřekážel, ale konverzace bude pořád tady, kdybyste si ji potřebovali později znova prohlédnout.

Odpověď na komentář

Vylepšení vzhledu a stylu

Word 2013 vám umožní vytvářet atraktivnější a poutavější dokumenty a můžete taky pracovat s víc typy médií – jako jsou online videa a obrázky. Můžete dokonce otevírat PDFka.

Využití šablony

Když otevřete Word 2013, máte před sebou výběr ze skvělých nových šablon spolu se seznamem naposledy zobrazených dokumentů, abyste se okamžitě mohli vrátit k rozdělané práci.

Úvodní obrazovka Wordu

Pokud šablonu nechcete používat, klikněte na Prázdný dokument.

Otevírání a úpravy PDFek

Otevřete PDFka a upravujte jejich obsah ve Wordu. Odstavce, seznamy a tabulky můžete upravovat tak, jak to běžně děláte s wordovými dokumenty. Prostě si pohrajte s obsahem, aby skvěle vypadal.

Vkládání online obrázků a videí

Vkládejte do svých dokumentů online videa, aby je čtenáři mohli sledovat přímo ve Wordu. Můžete přidat i vaše obrázky z online fotografických služeb, aniž byste je nejdřív museli ukládat na svůj počítač.

Dynamické rozvržení a zarovnávací vodítka

Zobrazte si dynamický náhled při změně velikosti a přesouvání fotografií a tvarů v dokumentu. Nová zarovnávací vodítka usnadňují zarovnávání grafů, fotografií a diagramů s textem.

Zarovnávací vodítkaPokračuje na další straně>>

Stránky: 1 2 3

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat