Windows 8.1 Preview je tady!

Microsoft před pár dny vydal Preview verzi vylepšeného operačního systému Windows 8. Změny se dotkly samotného jádra i, jak je na první pohled zřejmé, tak i nového prostředí, které známe pod označením „Metro.“ Neváhal jsem a systém jsem si s pomocí Hyper-V osahal.

Vylepšené metro a návrat tlačítka Start

Metro

Do desktopu se nám navrátilo tlačítko start a byla i vylepšena jeho nabídka o vypnutí počítače, takže některým odpadá vypínání přes nastavení. Přibyla i možnost zkrášlit si pozadí Metra tapetou z plochy. Dále také můžeme po přihlášení okamžitě přesunuti na plochu a vyhnout se tedy Metru.

V Metru došlo k mnoha vylepšením. Dlaždice si nyní můžeme přizpůsobit nově do více rozměrů (z původních 2 jsou nyní 4) a přibyly nám taky nové aplikace jako sken, budíky, zdraví a fitness, food and drink. K seznamu aplikací se také snáze dostaneme a to přes šipečku v levém dolním rohu a třídit si je můžeme podle jména, datu instalace nebo kategorii…

Aplikace

Budoucnost bez desktopu?

Nastavení ve verzi 8.1 bylo překopáno a zpřehledněno. Došlo k rozdělení do kategorií, takže nastavení důležitých věcí je více intuitivnější. Pokud přihlédneme k faktu, že se šušká o dotekových Office, dočkáme se snad nové éry počítačů?

Nastaveni

Cloud vládne světu

Skydrive nyní funguje na podobném principu jako správce souborů a došlo k sloučení Metro a Desktop verze, respektive v počítači jsou původně uloženy jen soubory metadat a až vy rozhodnete, co se má stáhnout a používat „offline.“

Nový Store a růst počtu aplikací v něm

Svůj grafický kabát změnil také Store. Vyhledávání je nyní přehlednější a celkově pohodlnější. Bohužel trpí jako ostatní „obchody“ problémem, že ne všechny aplikace jsou kvalitativně hodny jej obývat. Každý den přibude přibližně na 600 nových aplikací.

Bing hnacím motorem vyhledávání

To by bylo v rychlosti tak vše, samozřejmě novinek a vylepšení nás ještě do finální verze čeká ještě určitě hodně, já se těším už teď!

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat