Přihlášení pomocí srdečního tepu?

Přihlášení pomocí srdečního tepu?

Není to tak dávno, co tu byl článek o biometrice a využití obličejových cév k zabezpečení přístupu do zařízení. Nyní světlo světa spatřila i další podobná hračka, o které její tvůrci z firmy Bionym tvrdí, že by mohla v zabezpečení zcela vyřadit hesla a PIN kódy.  Nese docela poetické jméno Nymi a má podobu náramku na zápěstí.

nymi

Celý trik spočívá v tom, že obsahuje ECG sensor, který zaznamenává a vyhodnocuje tep uživatele (temp, křivku signálu atd.). Ten je podobně jako otisky prstů či oční sítnice pro každého člověka unikátní.

Nymi funguje jako tří faktorový bezpečnostní systém. První složkou je přístroj samotný, druhou tep uživatele, a poslední je smartphone nebo jiné zařízení, které je registrované v aplikaci. Systém tak nabízí docela neprůstřelnou kombinaci, kterou v praxi „obejít“ půjde velice těžko.

Sympatická je také možnost kontroly odchozích dat, ne jako u Google nebo Apple, kam každý uživatel odesílá mnohdy nevědomky mraky osobních dat a nikdo neví, kde skončí, k čemu přesně se využívají a hlavně, kdo k nim má přístup.

zdroj: ESET

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat