Windows Repair – oprava systému na pár kliknutí

Windows Repair – oprava systému na pár kliknutí

Mnohdy se stane, že díky malwaru nebo přehnané „péči“ uživatele při používání programů typu ASC nebo TuneUp dojde k poškození důležitých součástí systému. Nejzazším řešením mnohdy bývá reinstalace, nicméně ve většině případů stačí, aby na řadu přišel opravdu výborný program nesoucí jednoduchý název Windows Repair.

Poté, co program spustíte, se zobrazí uvítací okno se základním popisem, co program dělá. Můžete si všimnout, že ještě před samotnou opravou vám nabídne volitelné postupné kroky, mezi které patří: kontrola na malware, kontrola systémových souborů, kontrola disku a samozřejmě možnost vytvoření zálohy systému a registru. Ty doporučuji vykonat, jestliže máte systém nainstalován delší dobu a chcete si jej důkladně proklepnout (stejně tak můžete použít postup, o kterém jsem psal zde).

Nyní již můžeme přistoupit k nastavení samotné opravy kliknutím na „Start Repairs.“

Windows Repair

Program vám u každé oblasti popíše, jak se daný problém projevuje a také nastíní možnosti opravy. Opravit toho dokáže opravdu mnoho. Krátký výčet toho co umí:

– Resetovat oprávnění registru nebo souborů
– Registrovat systémové soubory

Opravit:
– WMI
– Windows Firewall
– Internet Explorer
– MDAC & MS Jet
– Hosts soubor
– Nastavení změněná malwarem
– Ikony
– Winsock & DNS Cache
– Odstranit Temp soubory
– Proxy
– Zobrazit skryté nesystémové soubory
– Windows Updates
– CD/DVD
– a mnoho dalšího…

Poté, co vyberete jaké součásti chcete opravit, stačí jen kliknout na „Start“ a nechat program pracovat. Ještě dodám, že po opravě je vhodné restartovat systém.

Windows Repair je opravdu povedený a účinný nástroj, který se dokáže poradit se širokou škálou problémů. Navíc existuje i v portable verzi takže jej stačí jen stáhnout a hned se můžete pustit do oprav.

Program ke stažení zde

Na konec ještě dodám, že pokud chcete po opravě pročistit protokoly událostí a historii spolehlivosti, stačí si stáhnout a spustit s admin právy tento soubor (jedná se o bat, který se postará o vyčištění chybových zpráv).

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat