AIDA64 – dokonalé proklepnutí počítače

AIDA64 – dokonalé proklepnutí počítače

Legendární program, dříve známý jako Aida, Aida32 nebo Everest. Program, který vám o vašem počítači řekne snad i počet šroubů použitých v šasi :-).

Praktické prostředí

Vizuální stránka aplikace nenabízí žádné grafické orgie, dá se říci, že částečně připomíná Průzkumníka Windows. Díky tomuto klasickému rozvržení je okno velice přehledné a i pro laika snadno ovladatelné. Vše co se můžete dozvědět o vašem PC je hierarchicky uspořádáno v levém menu.

Aida64 1

Mezi klíčové funkce aplikace patří:

  • měření výkonu CPU, operační paměti a pevných disků
  • sledování teploty hardware a rychlosti otáček ventilátorů
  • diagnostika hardware
  • analýza software a operačního systému

V sekci Počítač – Přehled tak například najdete údaje o verzi operačního systému, nainstalovaném Service Packu, verzích Internet Exploreru a DirectX, jakož i základní přehled nalezeného hardware.

Nejdůležitější informace najdete v sekci Základní deska, kde se dozvíte veškeré podrobnosti o procesoru, desce, použité čipové sadě, paměťových modulech a o BIOSu.

Testování výkonu počítače

Program obsahuje také mnoho benchmarků, díky kterým dokážete změřit výkon vašich komponent a ještě si ho porovnat s ostatními zařízeními. Srovnat si můžete například propustnost, latenci pamětí nebo rychlost CPU ve zpracování rychlosti testovaných požadavků.

Aida64 2

AIDA64 tak nabízí kompletní přehled o všech hardwarových součástí počítače do nejmenšího detailu. Velkou výhodou je i jednoduché grafické rozhraní, usnadňující použití a nabízející rychlý přístup ke všem informacím. Výbornou věcí je navíc to, že všechny informace si můžete díky průvodci zaznamenat do textu, HTML, MHTML a následně uložit, vytisknout nebo odeslat emailem.

AIDA je také užitečným pomocníkem při přetaktování, neboť může poskytnout diagnostiku hardwaru a zátěžové testy hlavních hardwarových komponent. Stejně tak pomůže při hledání problémů způsobených hardwarem počítače.

Program ke stažení – shareware

https://twitter.com/cech_marek

Leave a reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat